WeekEND, czyli podsumowanie tygodnia [EDIT]

WEEKEND-TECHONLINE

Miniony tydzień był pełen ciekawych informacji i soczystych plotek. WeekEND to seria, z której dowiesz się najnowszych wiadomości ze świata technologii z całego minionego tygodnia.

Wypadek Tesla S

Początek tygodnia w świecie technologii niestety nie należał do najszczęśliwszych. Po wypadku autonomicznego pojazdu Tesla S, w którym zginął kierowca od razu podjęto temat w telewizji na temat przyszłości takiego typu samochodów.

tesla-model-s-2

Oczywiście najbardziej niezawodnym kierowcą zawsze pozostanie człowiek. Elektronika, w tym wszelkiego rodzaju czujniki, radary zawsze będą działać według zaprogramowanych schematów.

Człowiek w sytuacjach kryzysowych może podjąć nieszablonowe działania, które mogą poprowadzić go wraz z pasażerami do uniknięcia tragicznych skutków wypadku.

Nowa edycja wirusa Locky

Tak zwany „nowy szczep” wirusa Locky został wykryty przez użytkowników. Otrzymał nazwę „Bart” i tak samo jak wcześniejsza edycja wirusa pod nazwą „Locky” szyfruje pliki użytkownika.

Proces szyfrowania plików jest nieodwracalny. Szyfrowane są wszystkie pliki tekstowe w formatach .txt, .doc i innych popularnych formatach. Najbardziej narażone są osoby, które nie zwracają uwagi na otwierane załączniki.

Ciekawe jest to, że proces szyfrowania jest blokowany, kiedy na komputerze zostanie wykryty język rosyjski, ukraiński lub białoruski.

Trochę z bieguna Apple

W zeszłym tygodniu deweloperzy otrzymali kolejną wersję beta systemu iOS, a my czekamy już na premierę iOS 10.

macbook-pro-2016

Więcej informacji zebranych w jednym miejscu na temat iPhone 7 wraz z datą premiery.

Świat obiegła także informacja na temat nowych MacBooków, iMac’ów i wodoodpornego Apple Watch’a, a także nowych monitorów Thunderbird z dedykowanym układem graficznym w każdym z nich.

— ciekawostka — Apple w tym tygodniu opatentowało także technologię blokującą nagrywanie wideo i robienia zdjęć w trakcie koncertów.

Nowy Chromebook firmy HP

HP Chromebook 11 G5 to nowy laptop z systemem Chrome OS w ofercie firmy Hewlett-Packard. Laptop będzie kosztować $189 i będzie mieć dotykowy ekran. Producent zdecydował się na tego typu wyświetlacz, ponieważ jeszcze w tym roku w Chrome OS będzie można korzystać z aplikacji sklepu Google Play.

chromebook-11-hp-g5

W odróżnieniu do firmy HP, Dell wydał oficjalny komunikat, że już więcej nie będzie wspierać komputerów z systemem Chrome OS. Nowych modeli już nie będzie w ofercie tej firmy. Teraz Dell orientuje się na urządzeniach 2w1 z systemem Windows 10.

Projekty od Google’a

Project Bloks to nowa propozycja dla dzieciaków, którzy chcą zająć się programowaniem. Ale nie tylko. Project Bloks przeznaczony głównie dla dzieci pozwala również starszym osobom zrozumieć działanie programów z poziomu programisty.

W systemie Android wykryto nowy rodzaj zagrożenia, który szyfruje dyski urządzeń mobilnych, a w Google Maps będziemy mogli prowadzić notatki z podróży i dodawać kilka miejsc docelowych podróży w jednej trasie.

nutellaandroid

Nazwa przyszłego Androida niestety nie zostanie wysmarowana Nutellą. Tak przecież początkowo miał się nazywać nowy Android – Android Nutella. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że nowy Android będzie nougatem, czyli Android Nougat.

Nowe urządzenia z systemem Android

Firma BlackBerry postanowiła wydać nowe modele z systemem Android jeszcze w tym roku.

Do sieci wyciekły zdjęcia nowego Galaxy Note 7, który będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych.

GALAXY-NOTE-7-2

Firma HTC ma nadzieję, że będzie producentem nowego modelu Nexus. Niestety firma Google poinformowała o chęci wyprodukowania smartphone’a na własną rękę.

W Stanach Zjednoczonych wystartował już pre-order na nowy model Motoroli G4 i G4 Plus. Cena $199 i $249 wydaje się być rozsądna.

Brytyjska firma Wileyfox zaprezentowała model smartphone’a z systemem Cyanogen OS 13, oparty na Androidzie 6.0 Marshmallow.

wileyfox-swift

Microsoft nie wymusza już aktualizacji do Windows 10

Firma Microsoft oficjalnie poinformowała, że nie będzie wymuszać aktualizacji do Windows 10 użytkowników starszych systemów, Windows 7 i Windows 8.1.

— data — Jeżeli jesteś zainteresowany aktualizacją to masz czas do 29 lipca.

Według firmy Microsoft system Windows 10 został już zainstalowany na 350 milionach urządzeń i jest wykorzystywany przez 45% użytkowników platformy Steam.

microsoft-band

NuAns

NuAns Neo to wyjątkowy i stylowy wysokiej klasy smartphone japońskiego producenta z systemem Windows 10. Obecnie dostępny jest na Kickstarterze.

nuans

Wysyłka w Japonii jest już realizowana, a międzynarodowa będzie od listopada 2016.

Wszystkie pozostałe informacje

Evernote zmienia swoją politykę. Teraz ceny za usługi premium będą wyższe, a możliwości dla użytkowników wersji darmowej bardziej okrojone.

Microsoft dodał do swojej oferty model Surface 4 Pro z dyskiem 1TB. Dla systemu Android udostępnił Arrow Launcher, który zmienia wygląd systemu operacyjnego i dodaje kilka nowych i ciekawych funkcji. Wraz z tym dla systemu Android została udostępniona nowa wersja mobilnego pakietu Office.

play-anywhere-xbox-windows-10

Nareszcie Microsoft zrobił coś, co zawsze uważałem za najbardziej rozsądne. Na Expo E3 ogłosił, że gracze kupując jeden tytuł będą mogli odtworzyć go na swoich konsolach Xbox i komputerach z systemem Windows 10. Pierwszą grą dostępną w tej technologii będzie Recore.

Zapraszam w przyszłym tygodniu

Zaglądaj na tech-online.pl, gdzie w przyszłym tygodniu na pewno będę publikować nowe, ekscytujące informacje na temat linuxa i nowych technologii.

Znajdziesz oficjalne wiadomości, plotki, przecieki, a także inne spostrzeżenia ze świata technologii.

Tech-Online.pl | WeekEND, czyli podsumowanie tygodnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *