[IFA 2014] Dell Chromebox for Meeting

dell-chromebox-for-meetings-010-970x646-c

IFA 2014 to początek wielu nowych urządzeń. Firma Dell również przygotowała coś nowoczesnego, a mianowicie komputer Chromebox for Meetings i jak wskazuje jego nazwa z pewnością przeznaczony będzie przede wszystkim dla biznesu.

Chromebox for Meeting

Chromebox for Meeting od Della jest został zaprojektowany w taki sposób, aby przede wszystkim sprostać wysokim wymaganiom w biznesie. Jest to komputer o kompaktowych wymiarach, którego głównym przeznaczeniem będą wideokonferencje w dużych firmach oraz w małych biurach. Chromebox wyróżnia się przede wszystkim preinstalowanym systemem operacyjnym. A jest nim Chrome OS, w którego skład wchodzi oprogramowanie Hangouts, które może być wykorzystywane właśnie do konferencji.

dell-chromebox-for-meetings-008-970x646-c

Wewnątrz komputera zainstalowano procesor Intel Core i7-4600U o taktowaniu 2.1 GHz i 16GB SSD. Ilości pamięci RAM nie udało mi się ustalić, ale Chrome OS obsługuje maksymalnie 4GB, a w przypadku Della prawdopodobnie będzie to 2GB.

Połączenie z Internetem może zostać zrealizowane za pomocą kabla lub połączenia bezprzewodowego. Chromebox for Meetings ma zarówno port Gigabit Ethernet jak również moduł WiFi w standardzie 802.11 ac dual-band oraz moduł Bluetooth. Pozostałe porty to 4 USB 3.0, jedno złącze HDMI, DisplayPort oraz czytnik kart pamięci.

dell-chromebox-for-meetings-003-970x646-c

Do komputera Chromebox for Meetings w zestawie dołączona jest klawiatura QWERTY, kamera 1080P oraz wielokierunkowy mikrofon, aby rozmowy mogły być prowadzone w jeszcze bardziej komfortowy sposób.

Urządzenie nie będzie tanie, ponieważ cena sugerowana za wielką wodą to 999 USD.

Dell Chromebox

Dell Chromebox to komputer typu desktop, który również wyróżnia się kompaktowymi wymiarami i preinstalowanym systemem operacyjnym Chrome OS. Komputer jest tańszy od wersji Chromebox for Meetings i jest skierowany bardziej do domowych użytkowników.

dell-chromebox-for-meetings-009-970x646-c

Jeżeli większość czasu na komputerze spędzasz w sieci to ten komputer może okazać się dla Ciebie idealny. Komputer będzie dostępny w dwóch konfiguracjach. Wersja lower-end z procesorem Intel Celeron 2955U o zegarze 1.4 GHz, 2 GB RAM i 16 GB SSD. Model mocniejszy zostanie wyposażony w procesor Intel Core i3-4030U z zegarem 1.9 GHz oraz podwójną ilością ram w porównaniu do słabszego modelu, czyli 4GB i dysk również o pojemności 16GB SSD. W porównaniu do Chromebox for Meeting, wersja Chromebox nie posiada w zestawie kamerki, bezprzewodowej klawiatury i wielokanałowego mikrofonu.

Wszystkie porty wymienione w wersji Chromebox for Meeting są takie same. Tańsza wersja komputera z procesorem Intel Celeron będzie kosztować 179 USD, a sprzedaż komputera zacznie się 26 września 2014.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *