Elektrosmog – Wiedzieć Więcej

Elektrosmog, czyli zmora „naszych czasów”. [WERSJA WSTĘPNA]

Obawiać się elektrosmogu, czy się nie obawiać? Czy promieniowanie tego typu jest groźne dla naszego zdrowia i życia?

Krótka definicja ElektroSmogu

Elektrosmog to określenie dotyczące zanieczyszczenia niewidzialnym promieniowaniem elektromagnetycznym naszej przestrzeni życiowej. Nazwa wywodzi się od dwóch wyrazów Elektro i Smog. Elektro to określenie dotyczące promienowania ELEKTROstatycznego oraz Smog, czyli zanieczyszczenia.

Samo słówko smog to również połączenie kolejnych dwóch wyrazów, smoke oraz fog i określa zanieczyszczenie powietrza.

Elektrosmog wśród nas

Elektrosmog jest obecny wśród nas. Tworzony przez sieci GSM, telewizory, radioodbiorniki, radary oraz inne urządzenia elektryczne. Z polem elektromagnetycznym mamy kontakt również podczas przebywania w pobliżu ładowanego telefonu.

Korzystanie z laptopa podłączonego do prądu i sieci WiFi przy którym leży nasz telefon komórkowy i tablet, na który przesyłamy aktualnie pliki via Bluetooth to istne epicentrum pola elektromagnetycznego. Ale czy potrafisz sobie wyobrazić dzień bez telefonu komórkowego, połączenia WiFi, komputera, czy telewizora?

Jestem przekonany, że Twoja odpowiedź nie byłaby dla mnie zaskoczeniem.

Wyobraź sobie, że nie ma telefonu, internetu, telewizji

Bowiem bardzo trudno jest wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach dzień bez telefonu komórkowego, internetu, komputera, czy telewizora. Wszystkie wyżej wymienione nowoczesne technologie bardzo ułatwiają nam pracę, umilają życie, dostarczają niezliczoną ilość informacji, ale nie ma nic za darmo. Jest przyczyna i skutek.

O falach elektromagnetycznych pisałem również opisując działanie bomby elektromagnetycznej.

Generalnie za źródła pola magnetycznego i elektromagnetycznego można uznać każde urządzenie mające ładunek elektryczny wokół którego powstaje pole elektryczne.

Zanieczyszczenie polem elektromagnetycznym staje się niemal takim samym problemem jak zanieczyszczenie spalinami, czy odpadami, których również każdej doby produkujemy mnóstwo.

Musimy pamiętać o tym, że każdego roku według IFRB (International Frequency Registration Board) liczba źródeł pól elektromagnetycznych zwiększa się o kilka procent. Rosnąca popularność bezprzewodowych sieci transmisji danych jednocześnie podnosi poziom oddziaływania promieniowania elektromagnetycznego i nie dotyczy to wyłącznie sieci WiFi. Najbardziej rozwiniętym na całym świecie są sygnały GSM i FM, które cały czas krążą wokół nas. Dodatkowo jesteśmy narażeni na promieniowanie z monitorów, telewizorów, czy innych ekranów – tableta, czy smartfona.

Nie bez przyczyny do tej mapy urządzeń „promieniujących” można dorzucić urządzenia AGD. Znane nam wszystkim mikrofalówka, odkurzacz, mikser, suszarka do włosów, czy inne o podobnej konstrukcji, czy sposobie działania – to również podejrzane przez naukowców źródła tego negatywnego promieniowania.

Moda na bezprzewodową łączność to ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia. Na jakie choroby jesteśmy narażeni?

Najbardziej narażeni na negatywne skutki promieniowania są informatycy i osoby na co dzień pracujące z nowymi technologiami i sieciami bezprzewodowymi.

Fale elektromagnetyczne przede wszystkim mają negatywny wpływ na naszą pamięć i koncentrację. Elektrosmog może przyczynić się do powstawania w mózgu nowotworów, czy doprowadzić do białaczki – według wyników badań skandynawskich naukowców.

Oprócz chorób możemy doświadczyć objawów, które bezpośrednio mogą wynikać właśnie z działania pola elektromagnetycznego i znajdujących się w nim fal. Do takich objawów możemy zaliczyć: bóle głowy, zakłócenie snu (tutaj także jasne światło bijące w oczy z monitora ma wpływ), nadmierne zmęczenie, depresja, problemy z ciśnieniem krwi.

Pole elektromagnetyczne z sieci bezprzewodowych, sieci komórkowych oraz innych urządzeń bezprzewodowych opierających swoje działanie na mikrofalach mogą wpływać negatywnie na krążenie krwi, oddychanie, czy inne funkcje wszystkich żywych organizmów.

Eliminacja wroga o imieniu Elektrosmog

Najtańszy i najprostszy sposób eliminacji (nie całkowite wyeliminowanie) elektrosmogu z pomieszczeń to ich wietrzenie. Wykonanie jest bardzo proste i nic nas nie kosztuje, chyba że liczymy spalane kalorie podczas ruchu otwierania okna. Budynki mieszkalne powinny znajdować się w odległości co najmniej 40 m od trakcji elektrycznej o wysokich napięciach. Bardzo dobrym eliminatorem elektrosmogu są ściany i drzewa, które redukują poziom fal magnetycznych.

Teraz już rzadkością są ekrany kineskopowe, i dobrze, bowiem mają one zwiększone pole magnetyczne.

Popularne ekrany ciekłokrystaliczne (LCD) stosowane w monitorach komputerowych, telewizorach, tabletach, smartfonach stały się już standardem w świecie elektroniki użytkowej. Ekrany ciekłokrystaliczne uważane są za ekrany o niskiej szkodliwości ze względu na promieniowanie. Nawet duże odbiorniki (telewizory) nie emitują nadmiernego promieniowania, które mogłoby mieć bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Oczywiście przy przestrzeganiu zaleceń producenta.

Europejskie certyfikaty, filtr elektromagnetyczny, urządzenia w trybie stand-by

Korzystaj z urządzeń, które mają oznaczenia europejskich certyfikatów, które potwierdzają ich wyprodukowanie zgodnie z normami europejskimi. Najczęściej stosowanym oznaczeniem jest znaczek CE (nie mylić z China Export), czy TCO.

Ogranicz ilość urządzeń elektrycznych i elektronicznych w swojej sypialni, na noc wyłączaj router WiFi (chociaż z punktu widzenia informatyki skracasz tym samym jego żywotność ). Pamiętaj, że wygaszacz ekranowy ustawiony na Twoim komputerze nie jest filtrem elektromagnetycznym. Wpływa jedynie na mniejsze zużycie ekranu. Ogranicz w swoim domu urządzenia w trybie stand-by. Nieuruchomione, nieużywane urządzenia odłącz od sieci elektrycznej.

Staraj się nie korzystać z telefonu komórkowego, kiedy ma słaby zasięg sieci telefonicznej, np. w piwnicy, windzie, czy na pustkowiu. Szukając odpowiedniego poziomu sygnału antena działa z największą mocą wysyłając sygnał do wielu nadajników GSM. Wtedy najbardziej jesteś narażony na negatywne oddziaływanie fal. Jeżeli dużo rozmawiasz przez telefon to korzystaj z trybu głośnomówiącego, aby nie trzymać telefonu za długo blisko głowy (najbardziej narażony jest nasz aparat słuchu i mózg). Najlepiej nie zostawiać telefonu na nocnym stoliku. Połóż go na szafce w sypialni, albo zostaw w innym pokoju. Będzie to dodatkowy atrybut, który pomoże Ci rano wstać jeżeli masz z tym problemy. Ogranicz noszenie telefonu w kieszeni spodni.

Na rynku pojawiają się już farby oraz włókna, które służą ochronie przed promieniowaniem elektromagnetycznym oraz polami elektrycznymi niskich częstotliwości. Jeżeli szykujesz malowanie to możesz zainteresować się takimi farbami.

Trwają badania nad wpływem telefonii komórkowej na nasze życie. Naukowcy o falach telefonii komórkowej

Co do wpływu samych telefonów komórkowych na nasz organizm to nadal trwają badania. Jest ich mnóstwo i są różne wyniki. Wszystko zależy od tego kto i w jakich warunkach je przeprowadzał. Miejmy nadzieję, że wraz z rozwijającą się technologią promieniowanie wszelkiego rodzaju falami będzie malało, a nie rosło.

Międzynarodowy Instytut Badań nad Rakiem zaliczył radiofalowe promieniowanie elektromagnetyczne do środowiskowych czynników prawdopodobnie rakotwórczych. Przeprowadzone w krajach skandynawskich badania wskazują, że osoby które dłużej niż dekadę korzystają z telefonów komórkowych częściej chorują m.in na nowotwory nerwu słuchowego.

Szwajcarscy badacze przetestowali wpływ fal telefonii komórkowej na 16 badanych podczas snu. Po czym stwierdzili zmiany aktywności prądów mózgowych. Inne badanie wskazuje zupełnie inny obraz. Według szwedzkiego badania Salforda promieniowanie fal telefonii komórkowej szkodzi komórkom nerwowym. Możliwe skutki działania tego typu fal to wczesna demencja, czy nawet choroba Alzheimera. Z kolei Amerykańskie Towarzystwo Gentyczne ostrzegało w 2009 roku przed uszkodzeniami nasienia. Natomiast rok później opracowane badania przez inny ośrodek badawczy całkowicie zaprzeczyły tej tezie.

Podsumowanie

Chciałbym wszystkim czytelnikom uświadomić, że pomimo tego, iż żyjemy z falami różnego typu na co dzień, to nie możemy ich całkowicie wyeliminować z naszego życia.

Jeżeli będziemy przestrzegać kilku wyżej wymienionych wskazań, przestrzegać zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych i elektronicznych to trudno jest mówić o nadmiernym wpływie na nasze zdrowie, czy życie.

W internecie i innych źródłach jest dostępnych tysiące badań naukowych, opracowań i innych treści naukowych, które nie wskazują jednoznacznie na negatywny wpływ fal elektromagnetycznych na nasze życie i zdrowie. Jednocześnie nie możemy negatywnego wpływu wykluczyć.

Jeden krok ku zdrowiu

Staraj się wprowadzić do swojego życia istotne zmiany dotyczące, chociażby noszenia cały czas ze sobą telefonu komórkowego. A wybierając następny model nowego smartfona sprawdź jaką wartość współczynnika SAR posiada.

Tech-Online.pl | Elektrosmog – „Wiedzieć Więcej”

One thought on “Elektrosmog – Wiedzieć Więcej

  1. Barbara Reczek says:

    Ja od siebie chciałabym dodać, że można sobie kupić orgonit. Orgonit jest to odpromiennik negatywnych energii, wykonanych z metali i kryształu górskiego zatopionego w żywicy. Orgonit pochłania negatywną energię ze swojego otoczenia (elektrosmog, cieki wodne, energie mentalnie i innych szkodliwych energi) i przez swój wyjątkowy skład przetwarza na pozytywną energię życiową. Orgonity nie tylko oczyszczają twoją przeszczeń,ale także witalizują organizm, wspomagają dobry sen, łagodzą stres, oczyszcza wodę i pożywienie itp. Ja swoje orgonity kupuje na http://www.magicstones.co mają dużo oryginalych orgonitów, ale oferują również breloki, biżuterie orgonitową, kamienie naturalne oraz chembuster jedno lub wielorurowe. Bardzo polecam! Basia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *