Instalacja Ubuntu 14.04 krok po kroku

Z tego poradnika dowiesz się jak w kilku prostych krokach zainstalować Ubuntu 14.04 krok po kroku. *Proces instalacji wygląda analogicznie dla wersji 17.04.

Ubuntu 14.04 LTS będzie wspierany przez najbliższe 5 lat, a więc decydując się na instalację tego systemu mamy gwarancję stabilnej i bezpiecznej pracy przez ten okres czasu.

Ubuntu 14.04 krok po kroku

22 thoughts on “Instalacja Ubuntu 14.04 krok po kroku

 1. Przemek says:

  Zainstalowałem Ubuntu „obok” WinXP. Sama instalacja przebiegła bardzo sprawnie. System działa OK.
  Mam jednak problem, gdyż przy odpalaniu komputera, gdy pojawia się okno wyboru systemu, nie działa klawiatura. Po 10s uruchamia się Ubuntu.
  Laptop to stara Toshiba Tecra.
  Czy ktoś ma jakiś pomysł?
  Z góry dzięki za pomoc

 2. fred says:

  Ta…
  A może ktoś opisze jak zainstalować Ubuntu obok Win 7, które używa więcej niż jednej partycji?
  Instaluje WIN 7 na pierwszej, drugą mam na dane a trzecią (okolo 100 MB) tworzy sam WIN 7 przy instalacji.
  Co wtedy???

 3. Adam says:

  Witam…z pozoru wszystko jest proste . Ubuntu zainstalowany, działa, ale obraz powiększony nie mieszczący się na ekranie. Rozdzielczość sztywno ustawiona 800×600 wszelkie próby zmiany kończą się komunikatem o niepowodzeniu /monitor FullHD 21″ / Czy trzeba jakieś nowe sterowniki pod Ubuntu???
  Pozdrawiam

 4. Street Warrior says:

  Ale jak mam dalej uruchomić ubuntu? Nic mi się nie wyświetla przy starcie,żadnego wyboru systemu nic,zainstalowałem całość wraz z programem rozruchowym ,proszę o w miarę szybką odpowiedź

  • Damian Pankau says:

   Proszę sprawdzić, czy lista wybory systemu jest włączona. Aby to sprawdzić należy postąpić według kroków: PPM na ikonie Mój Komputer. Z menu kontekstowego wybrać Właściwości -> Zaawansowane ustawienia systemu -> i klikamy przycisk Ustawienia przy zakładce „Uruchamianie i odzyskiwanie” (Zaawansowane). Ustawić należy czas, np. 30 sekund, ale może być dowolnie inny > 0 s.

 5. marek says:

  Witam ja mam problem z instalacją ubuntu z pendrive, mojapłyta główna obsługuje instalacje z usb, ale jak odpalam to wyskakuje mi piękny komunikat biosu że nie ma z czego odczytać boot sector’a

 6. Patryk says:

  Witam czy istnieje możliwość zainstalowania pod serwerem pulpitu ? Tak by łatwiej się przeglądało etc ? Ubuntu 14.04 Pozdrawiam.

 7. Piotr says:

  wszystko pięknie tylko gdy chce zainstalować obok windows 7 (z bootowalnego pendrive) nie ma takiej opcji klikam użycie innego rozwiązania to mój dysk 1tb jest pusty i jedna partycja nieutworzona a na pultpicie przy użyciu wypróbuj ubuntu widze dyski z windowsem gparted też widzi jako pusty dysk gdy bootuję gparted z usb widze swoje partycje wyczytałem jakieś uefi w biosie i szybkie bootowanie ale to mam powyłączane zaczynam skreślać linuxa to chyba nie dla mnie

 8. Gonzo says:

  Cześć. Jestem kompletnie zielony, jeśli chodzi o komputery u chciałbym się zapytać o tworzenie partycji. Mam dysk o pojemności 250 gb i czy taki podział będzie właściwy – 20 gb na system, 2 gb przestrzeń wymiany i cała reszta dane użytkownika?

  • Damian says:

   Instalacja systemu Ubuntu z pendrive jest równie prosta jak z płyty DVD. Należy przed utworzeniem bootowalnego pendrive’a sprawdzić, czy w BIOS Setup jest opcja bootowania z urządzenia USB. Instalacja może przebiegać nieco dłużej w porównaniu do płyty DVD.

Comments are closed.