iPhone 6 obudowa i specyfikacja techniczna

iphone-6-leaks-wygląd-nowy-ios8Większy, lubiany przez większość użytkowników ekran
4.7, 5.5 cała względem obecnych 4″. Nie znaczy to, że iPhone upodobni się do note3
Większa rozdzielczość ekranu
Zwiększy się także rozdzielczość ekranu do 1600×900. Obecnie iPhone to nie jest ekran w proporcjach 16:9. Ale jeżeli Apple chce to osiągnąć to może być rownież ekran z rozdzielczościa full hd 1920×1080. Nic nie stoi na przeszkodzie. Pokrywaloby się to rownież z nowa technologia wykonania ekranu. Mowa tutaj o IGZO. warto tez wspomnieć o ekranie 2k w nowym Galaxy S5. Jeżeli Apple naprawdę chce zadziwić obecnych, ale także nowych klientów musi się w tej kwestii naprawdę wykazać. Obie rozdzielczości są jednak bardzo prawdopodobne, ponieważ dla ekranu mniejszego, czyli 4.7″ zastosowanie rozdzielczości 1600×900 zapewniło by 386ppi. Zastosowanie rozdzielczości full hd dla ekranu większego zapewniłoby 401ppi. Dla porównania rozdzielczość w iPhone 4s to 960×640, a w iPhone 5 to 1136×640.
Nowa technologia wykonania ekranów
Wcześniej wspomniałem o nowej technologii wykonania ekranu. Może okazać się to prawda, dlatego poświęcę na to zagadnienie osobny punkt. Obecna technologia wykonania jest LTPS, czyli Low Temperature Poly Silicon. W nowym iPadzie air oraz nowym iPadzie mini z retina zastosowana już IGZO, w celu zmniejszenia rozmiarów pod względem grubości ekranu. Miedzy innymi Dlatego urządzenia są ciensze.
iphone-6-przecieki-rumors-plotki-leaks-ios-wygląd-cena-wymiary-specyfikacja-tech-onlineNowy design, podobny prawdopodobnie do iPad Air
Dlaczego nowy iPhone miałby mieć inny design? Chociażby dlatego, ze model 5 jak i 5s nie wprowadziły niczego innowacyjnego. Można tak samo porównać 4s do 5s i do modelu 5. Przecież to jest z zewnątrz praktycznie ten sam telefon. Została zamieniona szklana obudowa na aluminium i ekran został zwiększony z 3.5″ do 4″. Użytkownicy od razu skomentowali to odpowiednimi obrazkami w sieci, ukazującymi model iPhone 8 jako miecz jedi.
Wsparcie dla wifi 802.11ac
Wsparcie tej technologii było by dobrym krokiem zważywszy na nadchodzące premiery routerów w tym standardzie. Byłoby to także zaskoczenie, ponieważ obecńie iPhone 5s nie wspiera tej technologii. Firma, która dostarczylaby układy wifi to broadcom. Niedawno zaprezentował chipsy dla urządzeń mobilnych, dlatego wydaje mi się, ze zastosowanie tej technologii w nowym modelu Apple jest całkiem prawdopodobne.
wygląd-iphone-6-iphone6-obudowa-ios-ios8Sensor 8mp, ale z większym i lepszym szkłem
Od lat rozdzielczość aparatu w iphonach nie zmienia się. Wiec dlaczego nie miałoby się to powtórzyć przy modelu iPhone 6? Rozdzielczość matrycy to jednak nie wszystko. Na jakość wykonanego zdjęcia poza okiem fotografa, składa się także tworzywo wykonanej soczewki optycznej oraz jej jakość. Apple zapewnia, ze pomimo, iż rozdzielczość może pozostać, to jakość wykonywanych zdjeć zostanie wyniesiona na zupełnie inny poziom. W obecnych porównaniach Galaxy S5 w porównaniu do iPhone 5s bije jakością wykonanych zdjeć urządzenie od Apple. Jednak galaxy s5 jest urządzeniem z najnowszego wydania producenta, a 5s już od jakiegoś czasu gości na rynku smartfonów.
Optyczna stabilizacja obrazu
iPhone 6 ma także skorzystać z funkcji optycznej stabilizacji obrazu. Obecny model 5s posiada oczywiście stabilizację obrazu, ale jest o a wymuszana z poziomu oprogramowania. Optyczna stabilizacja wpłynęła by znacząco na zdjęcia w ruchu, ale także na zdjęcia wykonywane w ciemnościach, dzięki zwiększonymi czasowi ekspozycji. Optyczna stabilizacja obrazu wpłynęła by na wygładzanie krawędzi oraz poprawienie jakości wykonywanych ujęć.
Zastosowane szkło do ochrony wyświetlacza
Szkło wykorzystywane do ochrony wyświetlacza jest bardzo ważne i firma musi podjąć naprawdę trudna decyzje. Obecnie w urządzeniach iPhone wykorzystywane jest szkło Corning Gorilla Glass. Z przeróżnych przecieków wynika, ze w nowym modelu możemy spodziewać się nowego szkła, szkła szafirowego do ochrony wyświetlacza. Nowa zaawansowana technologia Apple pozwala firmie na produkcje większych elementów szklanych wlasnie z szafiru, co może przełożyć się na mniejsze koszty.
Od czego zależy wydajność?
O procesorze wiem niewiele, ale pojawił się na tej liście, ponieważ występuje w rożnych źródłach. Obecny procesor w iPhone to 64 bitowa jednostka A7, wykonana w 28 nanometrowej technologii. Warto wspomnieć, iż producentem tych procesorów jest Samsung, największy rywal Apple. W nowym iPhone 6 prawdopodobnie pojawi się nowy procesor wykonany w 20 nanometrowej technologii, chip A8 od TSMC. będzie mniejszy i będzie potrzebował mniej energii.
iphone6-leaks-przecieki-plotki-spekulacje-data-premiery-premieraInne informacje
Apple iPhone 6 nie zostanie z pewnością pozbawiony czytnika linii papilarnych touchID. czytniki linii papilarnych spodobały się zarówno użytkownikom smartfonów, ale także ich producentom. W coraz większej liczbie urządzeń możemy oglądać i korzystać z tego rozwiązania. Konkurencja wzajemnie się obserwuje. Dlatego nie można wykluczyć zastosowania dodatkowych czujników, chociażby temperatury, wilgotności, czy ciśnienia tętniczego krwi w nowym modelu iPhone.
Czy iPhone 6c, tak jak 5c jest możliwy?
Tańsza wersja iPhone nie cieszyła się i chyba nadal się nie cieszy popularnością. Czy iPhone 6c jest możliwy? Wydanie tańszej wersji iPhone 6c będzie zależne od przyjęcia iPhone 6 przez rynek. Najpierw niech Apple zaprezentuje 6 odsłonę swojego smartfona. Pózniej zobaczymy.
Nowy system operacyjny iOS 8?
Nowy system operacyjny jest całkiem prawdopodobny. Apple zakupiło bowiem cześć nike odpowiedzialna za mobilne urządzenia treningowe. Nowy system byłby wyposażony w standardzie w aplikacje pomagające wytrenować swoją sylwetkę, nie wykluczony jest także asystent, trener na żywo. Np w trakcie biegu przez las mobilizowały nas przyspieszeniem, zachęcając czekającymi na nas ciepłym obiadem, bądź schłodzonym piwkiem. Oczywiście zachęty dodałem od siebie i spożywanie piwa po treningu nie jest raczej wskazane, co nie wyklucza ukazania się nowego systemu właśnie z takimi, wyżej wymienionymi asystentami treningów.
[Aktualizacja] iPhone 6 obudowa
iphone-6-obudowa-01
iphone-6-obudowa-02
iphone-6-obudowa-04
Obudowa zostanie wykonana z aluminium, a w miejsach anten zostanie wykonana obwódka z tworzywa sztucznego. Obudowa iPhone 6, która była widoczna na pierwszych zdjęciach z przecieków nie była tak estetyczna. Wielu krytyków i znawców marki krytykowało onudowę iPhone 6, mówiąc, że firma Apple nigdy nie odważyła by się na taki krok. Białe obwódki w strefie antentowej obudowy były po prostu nie akceptowalne.Nowa obudowa iPhone 6 jest również cieńsza od tej znanej w poprzednim modelu. Dodatkowo zaokrąglone rogi nadają jej bardziej eleganckiego wyglądu i uroku. W obudowie będzie znajdować się gniazdo mini-jack i zostanie umieszczone na dole urządzenia tak jak w modelu iPhone 5S. Obok będzie znajdowało się złącze Lightning, dwie śruby trzymające obudowę w połączeniu z płytą główną oraz głośnik i otwory mikrofonu.
premiera-w-polsce-iphone-6Wykończenia do okoła strefy antenowej będą w kolorze obudowy i nie będą tak widoczne jak na pierwszych zdjęciach. Premiera iPhone 6 odbędzie się 9 września. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze oficjalnie znana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *