iPhone 7 data premiery

Każdy kolejny model iPhone wywołuje nie małe zainteresowanie bez względu na to, czy jest się geekiem, biznesmenem, czy korzystasz z urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka, czy konkurencji. Każda wieść na temat nowego modelu rozwiewa się błyskawicznie i nie jest Ci obojętna.

Bardzo dużo osób jest ciekawych jak nowy model będzie wyglądać, w jakie nowe funkcjonalności będzie wyposażony, co zostanie zmienione, czy wyświetlacz będzie większy, czy będą dostępne nowe kolory.

W sieci pojawiają się nowe przecieki, plotki, spekulacje na temat iPhone 7 od początku tego roku.

Specjalnie dla Was przygotowałem zestawienie wszystkich najbardziej możliwych do spełnienia wizji. Dlatego, jeżeli chcesz wiedzieć więcej, przeczytaj autorytatywny tekst i podziel się nim ze znajomymi, albo zostaw go dla siebie i zaskocz innych.

Co jest pewne

Pewne jest, że nowy iPhone ujrzy światło dzienne.

A tak na poważnie?

Nowy model w filozofii firmy Apple oznacza zmianę m.in. wyglądu zewnętrznego urządzenia. Premiera według schematu firmy powinna odbyć się we wrześniu 2016 roku.

Jak dotąd firma Apple trzyma się swojego firmowego harmonogramu i wszystkie nowe modele iPhone są prezentowane we wrześniu. Dlatego jest to najpewniejsza ze wszystkich informacji.

Poza tym prace nad systemem iOS 10 nadal trwają i nic nie wskazuje na to, aby zakończyły się wcześniej. Dlatego prezentacja iPhone 7 we wrześniu wydaje się najsensowniejszym terminem.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby Apple pokazało nowy model wcześniej, a sama sprzedaż ruszyła we wrześniu. Byłby to raczej krok w kierunku potencjalnych klientów, którzy nie mogą się już doczekać nowego modelu, ale nie wydaje się możliwym.

Design nowego iPhone 7

Największymi zmianami mogłoby być dodanie wodoszczelności, zastosowanie obudowy bez ramki wokół wyświetlacza i zmienienie miejsca umieszczenia anten, w celu zniwelowania pasków z tyłu obudowy.

Już przed premierą iPhone 6S wiedzieliśmy, że wygląd nie ulegnie zmianie. Model 6S nie różni się designem od modelu iPhone 6. Dlatego teraz Apple na pewno pójdzie krok do przodu i zmieni design urządzenia.

Bardzo możliwą zmianą jest także dodanie nowego koloru. Tym razem dodany do palety barw byłby kolor „Space Black”.

Opcja wydaje się sensownie możliwa z dwóch względów. Dodano nowy kolor do modelu iPhone 6S (Rose Gold), a Apple Watch’a można kupić z obudową w kolorze czarnym. Dlaczego więc nowy iPhone miałby być pozbawiony takiego właśnie koloru? Opcja prawie 99%.

W designie, Apple może pokusić się także o zmniejszenie grubości urządzenia. 7.1 mm w iPhone 6S jest opcją wręcz doskonałą, ale wiadomo. Apple lubi udoskonalać swoje produkty i wychodzi im to na razie całkiem nieźle.

W iPhone 7 możemy spodziewać się grubości na poziomie 6.5, a nawet 6 mm. Jest to możliwe, ponieważ Galaxy S6 jest urządzeniem grubości rzędu 6.8 mm. Zastosowanie innych podzespołów, w tym głównie ekranu w innej technologii pozwoliłoby firmie Apple zaoszczędzić ok. 1 mm na grubości.

Bezramkowy wyświetlacz to również opcja, która była gorąco omawiana przez dotychczasowych użytkowników oraz technologicznych ekspertów. Opcja całkiem możliwa, chociaż pojawić się może w modelu 2017 (np. iPhone 7S).

Obiektyw ulegnie powiększeniu, a ramki w miejscach anten znikną. Widać to na poniższym zdjęciu, które nie musi stać się rzeczywistością, ale jest to opcja jak najbardziej możliwa. Dlatego trafiła do tej listy.

aparat-iphone-7

Paski anten z tyłu obudowy mogą być także poprowadzone w sposób widoczny na zdjęciu poniżej.

antenna-side-iphone-7

Brak portu mini-jack 3.5mm ?

W tej kwestii nie będę się rozpisywać. Szeroko omawiana na różnorodnych forach, portalach technologicznych z Polski i spoza granic naszego kraju. Kontrowersyjne zniknięcie mini-jack może okazać się rzeczywistością. Poniżej zdjęcie, które może okazać się prawdą po premierze.

no-mini-jack-iphone-7

Kolor iPhone 7 na powyższym zdjęciu nieco odbiega od ‚Rose Gold’, dlatego myślę, że jest to bardziej wizja któregoś z chińskich pracowników.

Ekran iPhone 7

Ekran w iPhone 7 tak jak pisałem wyżej może być bez ramki po bokach. Dodatkowo myślę, że Apple pokusi się o zwiększenie rozdzielczości ekranu.

Na dzień dzisiejszy większość urządzeń z Androidem posiada ekrany w rozdzielczości QHD, a na przykład Xperia Z5 Premium ma ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K.Dlatego informacja o zwiększonej rozdzielczości wydaje się być bardzo prawdopodobna.

Zmiana wyświetlacza może również nieść za sobą zmianę technologii. Na przykład zastosowanie technologii OLED (lub AMOLED) byłoby nowością, którą można przyciągnąć klientów do sklepów Apple.

Zaokrąglony ekran też nie jest takim niemożliwym w wykonaniu Apple pod wodzą Tima Cooka. Model 6″ z zaokrąglonym ekranem bezramkowym byłby super urządzeniem na miarę dzisiejszej konkurencji.

Aparat w iPhone 7

Podwójny obiektyw pojawił się na kilku przeciekowych zdjęciach.

Chociaż taka opcja wydaje mi się mało prawdopodobna, ponieważ były już modele które oferowały takie cuda, ale się nie przyjęły wśród klientów, to należy wziąć ją pod uwagę. Możliwe, ale w 50%.

double-camera-iphone-7

Pierwsze zdjęcia z Chin wskazywały na taką możliwość, ale te co raz bliżej premiery zatarły taką opcję. – Mało prawdopodobna opcja. Podwójny obiektyw? Większy owszem, ale nie podwójny.

Co przewiduję? Większy, ulepszony obiektyw, w wyższej 12 MP rozdzielczości z tyłu i 5MP z przodu.

Większa bateria, nowy system operacyjny i procesor

Bateria w iPhone 6S patrząc na tabelkę specyfikacji wydaje się nie być sensowną. Bateria podczas konkretnego korzystania wytrzymuje przez cały dzień. Ale nowy system operacyjny, nowe podzespoły bazowe takie jak procesor, grafika, ram, czy wyświetlacz mogą potrzebować więcej energii elektrycznej.

Procesor A10 Hexa-Core współpracujący z nowym układem graficznym i 3GB RAM przy wykorzystaniu iOS byłby niesamowitym skokiem wydajnościowym. Poza tym mogliby zacząć wygrywać w porównaniach na rdzenie i taktowania w portalach technologicznych :).

Warto tutaj wspomnieć także o Force Touch-ID, które w iPhone ma się pojawić. Ale do czego miałoby służyć?

iPhone 7 cena

Ceny iPhone 7 będą na niezmienionym poziomie. Wystartują prawdopodobnie standardowo od 649$, czyli 3199 złotych za model z najmniejszą oferowaną pamięcią, a skończywszy na modelu 849$, czyli 4199 złotych. Nie wykluczone, że Apple zdecyduje na pozbycie się wersji 16 GB, wtedy ceny zaczną się od 3400-3600 złotych, a skończą na modelu 256 GB z ceną ponad 4200 złotych.

Nowy system będzie potrzebował większej przestrzeni dyskowej, a kolejne aktualizacje jeszcze więcej jej będą zabierać. Model 16 GB wydaje się bezsensownym wariantem, tym bardziej, że iPhone nie oferuje gniazda microSD.

Tech-Online.pl | iPhone 7 data premiery

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *