Jaki antyspyware ? Jak się zabezpieczyć?

Spyware, czyli szpieg w przebraniu Kubusia Puchatka. Jest to jednak wirus, a nie pluszak. Jednak tak samo łakomy na nasze dane, jak Puchatek na miodek.

Jaki antyspyware? Czyli wizyta komputera u lekarza.

Szpiegowskie oprogramowanie jest wytworem jeszcze XX wieku. Pierwszy program szpiegujący opisano w 1999 roku. Wtedy te programy były prymitywne, ale wraz z postępem technologicznym stają się co raz lepsze. Kiedyś były niegroźne, teraz są często przyczyną wykradania naszych prywatnych danych i o z grozo pieniędzy.

Wraz z rozwojem technologii Spyware nie dotyczy teraz wyłącznie pecetów, ale także urządzeń mobilnych. Wszystkie nowoczesne urządzenia są narażone na wszelkiego rodzaju zakażenia. I tak jak kiedyś wirusy przede wszystkim tworzone były, aby spowolnić pracę naszego komputera, tak teraz dotyczy to wykradania danych. I nie tylko z pecetów, ale również z naszych laptopów, smartfonów, czy tabletów.

Jeżeli nasz komputer został zarażony Spyware to nasze cenne dane, hasła, loginy mogą znaleźć się w potrzasku. Mogą zostać wykradzione, a my nic o tym nie będziemy wiedzieli. Chyba, że sprawdzimy wyciąg z konta z banku i okaże się, że brakuje jakiejś sumki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *