Macbook Air 2018 [update]

Nowe doniesienia dotyczące nowego Macbooka Air, który prawdopodobnie pojawi się jeszcze w tym roku przekazał analityk KGI. Ostatnimi czasy był nieomylny co do przewidywań następnych produktów w ofercie firmy Apple.

Analityk twierdzi, że firma Apple chce zyskać nowych klientów, którzy za komputer nie chcą płacić 999$ i więcej. Nowy Macbook Air ma być bardziej przystępny, co oznacza niższą cenę i trochę gorsze parametry w specyfikacji.

Macbook Air 2018 ma się pojawić w drugiej połowie tego roku.

iPhone X 2018 i model budżetowy

Ostatnio przedstawiona polityka Apple oraz wypuszczenie na rynek najdroższego w historii modelu iPhone X nie mogła wróżyć obniżenia cen. Widzimy, że tak jednak się stanie za sprawą edycji, czy modeli budżetowych produktów.

Apple pracuje nad nowymi modelami iPhone’a, m.in. nowym iPhone X, który pojawi się także w wersji Plus oraz nad modelem budżetowym.

Na dzień dzisiejszy nie ma więcej informacji odnośnie większego iPhone iksa. Na temat modelu budżetowego wiadomo już nieco więcej. Będzie to prawdopodobnie model z ekranem większym, niż w obecnym iPhone X, bo o przekątnej 6.1″, a zastosowany ekrann będzie wykonany w dobrze znanej technologii LCD.

W budżetowym modelu firma gdzieś musi skroić koszty, więc możemy się spodziewać innych materiałów zewnętrznej obudowy. Największym cięciem będzie oszczędność na ekranie OLED. Jednak nie zabraknie FaceID i Animoji.

Tegoroczne (2018) modele iPhone X z pewnością nie będą należeć do urządzeń najtańszych, a obecna polityka cenowa pokazuje, że możemy się spodziewać cen porównywalnych do modelu X z roku 2017. Strzelam w ciemno, że model budżetowy to poziom pomiędzy 649-799$.

[UPDATE 7.03.2018]

Jak donosi źródło z jednej firm dostarczającej ekrany do obecnego modelu iPhone X firma Apple złożyła zapytanie dotyczące nowych ekranów pozbawionych tak zwanych uszu królika. Nie wiadomo, czy Apple zdąży z wdrożeniem nowych ekranów jeszcze w tym roku. Mówi się raczej o roku 2019, w którym zobaczymy nowy model iPhone X bez wcięcia w ekranie.

Firma nie tylko boryka się z przeniesieniem wszystkich dodatków w postaci kamery, czy czujników w jeszcze mniejszą przestrzeń, ale także ze znakiem rozpoznawczym jakim stało się właśnie to wcięcie w ekranie. Tak zwany przez amerykanów „notch” stał się na tyle designerski, że kopiują go już niemal wszyscy producenci w swoich flagowych smartphone’ach.

Tech-Online.pl – technologie w zasięgu myszki! | Macbook Air 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *