Nowy Google Nexus i Android L

Nowy Google Nexus i Android L – jeszcze w tym miesiącu?

Informacje na temat nowego modelu Nexus i Androida L od Google’a w Internecie krążą już od dawna. Nowy Nexus wyda swój nowy model prawdopodobnie z ekranem 5.9″ jeszcze w tym miesiącu z nowym Androidem na pokładzie.

O nowym największym smartfonie w ofercie firmy Google można także przeczytać w The Wall Street Journal. Jak twierdzą osoby „będące w temacie” nowy Google Nexus będzie miał ekran 5.9″, a ekrany będą wykonywane przez firmę Motorola. Premierze nowego smartfona będzie towarzyszyć premiera nowego systemu operacyjnego Android L.

Nowy, większy Nexus zostanie wydany prawdopodobnie ze względu na wytworzenie konkurencji dla iPhone 6 Plus. Nexus będzie zapewniał podobne doznania dotyczące ekranu, ale będzie znacząco tańszy.

Next-gen Nexus będzie wyposażony w ekran od Motorola Mobility z rozdzielczością 2560×1440, co dałoby gęstość pikseli na poziomie 500PPI dla ekranu 5.9″. Nowy Nexus 5.9″ będzie wyposażony w aparat o rozdzielczości 13MP z możliwością kręcenia materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości i napędzany będzie przez najnowszy procesor Qualcomm.

nowy-google-nexus-android-l

Co do samego ekranu to zagęszczenie pikseli będzie większe, niż w flagowym modelu Apple iPhone 6 Plus, bo tam jest dostępne zagęszczenie na poziomie 400PPI. Ekran będzie także większy niż u konkurenta od Apple (5.5″) i Samsunga Galaxy Note (5.7″).

Phablety na świecie jednak bardzo dobrze się sprzedawają, dlatego największe marki na świecie decydują się na wprowadzenie takich modeli do swojej oferty.

Dlaczego premiera w tym miesiącu jest bardzo możliwa? Chociażby dlatego, że poprzedni model Google Nexus swoją premierę miał właśnie 31 października.

Idea jaka przyświeca wydawaniu urządzeń przez firmę Google to przede wszystkim możliwość testowania własnego oprogramowania przez programistów na najnowszym sprzęcie z wykorzystaniem najnowszego systemu operacyjnego. Firma Google ma pewnie także nadzieję, że inni producenci telefonów zapożyczą sobie niektóre cechy urządzeń z serii Nexus.

Data premiery jest prawie pewna, oficjalnej specyfikacji jeszcze nie ma, podobnie jak ceny, której Google jeszcze nie podał do oficjalnej wiadomości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *