Samsung kłuje Apple w piętę

samsung-kłuje-apple-iphone-6

 

W świecie Apple i Samsunga nie sposób się nudzić. Kiedy nie ma wieści o kolejnej wojnie patentowej, wtedy rolę pola bitwy przejmują reklamy, które mają na celu wyśmianie drugiej firmy giganta.

Samsung zaprezentował kolejną reklamę, w której wyśmiewa użytkowników iPhone’ów, których nazywa „wall huggers” (z ang. przytulacze ścian). Samsung przede wszystkim wyśmiewa krótki czas pracy na baterii, brak samodzielnej wymiany baterii, czy niesamowitego trybu oszczędzania energii (ekran robi się monochromatyczny, a korzystać można tylko z podstawowych funkcji telefonu).

Reklamy w wykonaniu Samsunga są zazwyczaj śmieszne i dobrze zrobione. Nie inaczej jest tym razem. Naprawdę się uśmiałem :).

https://www.youtube.com/watch?v=mzMUTrTYD9s

Tak naprawdę nie wiem, czy wyśmiewanie się z iPhona ma tutaj jakiś większy sens. Oczywiście zarówno Galaxy S5 jak i iPhone 5S są flagowymi produktami marek, ale Samsung jest większy co pozwoliło na implementację większej baterii. Sens tej reklamy skończy się również z dniem premiery nowego modelu Samsunga o nazwie kodowej Alpha, który przy 5.2″ wyświetlaczu, 8 rdzeniach i ekranie Full HD otrzyma baterię o pojemności 1800 mAh. A dodatkowo nakładka na Androida w wykonaniu Samsunga, to raczej nie wróży dobrych czasów na baterii.

Apple powinno wykorzystać ten krok w promocji, akcji marketingowej nowego iPhone’a 6. Już nie mogę się doczekać małej bitewki na reklamy gigantów technologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *