Społeczność Ubuntu i inne zalety systemu

UbuntuPolska, czyli Polska społeczność Ubuntu oraz opis zalet systemu Ubuntu.

logo-ubuntu_no®-orange-hex

Jeżeli zaczynamy przygodę z systemami GNU/Linux to na pierwszy ogień najczęściej rzucany jest system operacyjny Ubuntu. Ubuntu to system operacyjny, który należy do najbardziej bezpiecznych systemów operacyjnych na rynku.

System Ubuntu to wiele cech m.in. bezpieczeństwo, które zapewnia szyfrowanie dysku twardego, czy plików użytkownika. Nie trzeba pamiętać o aktualizacji oraz samej instalacji oprogramowania antywirusowego. Ubuntu to system wolny od wirusów!

System Ubuntu to system operacyjny, który świetnie nadaje się do pracy przy wykorzystaniu oprogramowania biurowego LibreOffice, który wspiera rozszerzenia znanych i płatnych programów z pakietu MS Office, ale także OpenOffice i iWork.
System Ubuntu charakteryzuje się także przyjemnym i prostym w obsłudze interfejsie graficznym, który jest wyjątkowo nowoczesny. Praca z komputerem jeszcze nigdy nie była taka przyjemna. Dzięki nowemu środowisku graficznemu dostajemy dostęp do wielu inteligentnych rozwiązań, które usprawniają i uprzyjemniają pracę z tym systemem.
Centrum-oprogramowania-Ubuntu_221905
Instalacja programów w Ubuntu to nie jest wyzwanie, do którego potrzebna jest znajomość kilku książek. To tylko takie przekonanie, które z rzeczywistością nie ma nic wspólnego. Dzięki Centrum Oprogramowania Ubuntu w bardzo łatwy i prosty nawet dla początkującego użytkownika sposób instaluje się aplikacje. Uruchamiamy Centrum Oprogramowania Ubuntu, wyszukujemy interesujący nas program, klikamy i instalujemy. Proste! Można także skorzystać z instalacji pakietów oraz paczek binarnych. Są to proste sposoby, jednak częściej wykorzystywane przez bardziej zaawansowanych użytkowników.Ubuntu jest także świetnym systemem operacyjnym do wszelkich mediów i rozrywki. Oprócz podstawowego oprogramowania multimedialnego takiego jak Totem, który poradzi sobie ze wszystkimi popularnymi formatami wideo. Dzięki programowi Shotwell będziemy mogli w prosty sposób przeglądać, ale także archiwizować nasze zdjęcia z aparatu cyfrowego, czy smartfona. Oprogramowanie Rhytmbox to świetny odtwarzacz audio, który idealnie spisuje się zarówno jako odtwarzacz audio z lokalnego źródła, ale także z chmury. Jeżeli często korzystasz ze Spotify to także nie jest problem. Specjalne, licencjonowane oprogramowanie pozwoli na bezpośrednie odtwarzanie Twoich katalogów Spotify.

Ubuntu to także platforma do gier. Valve wspiera swojego klienta Steam dla Ubuntu. Nie ma problemów ze sterownikami do najnowszych kart graficznych AMD/Intel dla Ubuntu. Sterowniki są ważne, aby w sposób płynny rozkoszować się rozrywką.
Annecy by IZiiKZ
Największą zaletą systemu operacyjnego Ubuntu to jego społeczność. Od razu po instalacji systemu operacyjnego szukamy poradnika, który odpowiada na podstawowe pytanie nowego użytkownika tego systemu. Co po instalacji Ubuntu ?W tej chwili można skorzystać z tego poradnika, ale przede wszystkim powinniśmy poszukać społeczności Ubuntu.

Oczywiście takich społeczności na świecie jest sporo, ale w Polsce jest tylko jedna, która tak naprawdę spełnia swoje założenia i jest naprawdę pomocna. To jest społeczność Ubuntu Polska na Google Plus.
Google Plus to świetna platforma do zakładania społeczności, a przede wszystkim wyprzedza fora internetowe, które w większości zostały już zapomniane. W takim przypadku nowy użytkownik może czuć się nieco zagubiony. Pomimo łatwości użytkowania systemu Ubuntu zachęcam do dołączenia do jedynej w Polsce społeczności Ubuntu, która działa na bardzo wysokim poziomie!
W społeczności Ubuntu Polska cały czas coś się dzieje. Nie ma dnia bez wpisów, jest po prostu gorąco. Społeczność liczy już prawie 1000 osób i mam nadzieję, że do końca roku taki właśnie wynik otrzyma.
Polecam wszystkim społeczność Ubuntu Polska na Google+ oraz stronę internetową UbuntuPolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *