Ubuntu 15.04 Upgrade

Ubuntu 15.04 upgrade

Ubuntu team z wielką radością informuje, że jest dostępna finalna wersja Ubuntu 15.04 Beta w wersji Desktop, Server, Cloud oraz Core.

Zespół dokłada wszelkich starań, aby darmowy system operacyjny Ubuntu był jak najlepiej dopracowany, nie posiadał błędów, a wszelkie pojawiające się były szybko eliminowane.

Final Beta to nie tylko Ubuntu 15.04

Finalna beta to nie tylko wersja Ubuntu, ale także Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu GNOME, Ubuntu Kylin, Ubuntu Studio oraz Xubuntu. Dodatkowo witamy w rodzinie nowy Ubuntu MATE.

Oficjalne wydanie planowane jest na 23 kwietnia 2015 roku. Finalna wersja BETA jest pozbawiona większości bugów, błędów i innych przykrych niespodzianek. Do wydania oficjalnej wersji zostało jeszcze trochę czasu, dlatego już dzisiaj można upgradować swojego Ubuntu 14.10 do wersji 15.04 Final Beta. Jak to zrobić?

Przed apgrejdem

Krok 1.Powinieneś wiedzieć, że możesz swój system upgrade’ować do wersji 15.04 Final Beta z wersji Ubuntu 14.10.
Krok 2.Upewnij się, że masz zainstalowane wszystkie najnowsze aktualizacje w swoim dotychczasowym systemie. Jeżeli nie to możesz jeszcze profilaktycznie w Terminalu wpisać polecenie:

sudo apt-get update

Krok 3.Zrób kopię zapasową swojego systemu operacyjnego w bieżącej wersji. Przecież nie zawsze wszystko wychodzi jak z płatka, a

 

Przezorny zawsze ubezpieczony.

 

Krok 4.Przed instalacją sprawdź, jaką masz wersję Ubuntu. Powinieneś mieć Ubuntu 14.10, aby wykonać upgrade do Ubuntu 15.04 Final Beta.

Sprawdzenie wersji systemu:

lsb_release -a

Sprawdzenie wersji jądra systemu:

uname -r

Terminal:

wersja-ubuntu-upgrade-14-10

Ubuntu 15.04 upgrade [Final Beta] z Ubuntu 14.10

Krok 1. Uruchom update-manager przez Unity Dash lub z linii poleceń.

uruchamianie-update-manager

update-manager

główny-serwer-pobierania-aktualizacji

Krok 2. W Menedżerze aktualizacji kliknij w Ustawienia. Zostaniesz poproszony o wpisanie hasła. Wpisz je. Następnie z podmenu wybierz opcję Aktualizacje. Zaznacz opcję „Informuj mnie o nowych wersjach Ubuntu:” z ustawieniem opcji „Każda nowa wersja”. Zamknij Źródła aktualizacji i przejdź z powrotem do Menedżera aktualizacji.

Powinno to wyglądać tak:

każda-wersja-ubuntu-informacja-aktualizacja

Krok 3.Kliknij w przycisk Sprawdź w celu wyszukania nowych aktualizacji. Wyświetli się spora lista aktualizacji. Zatwierdź ją i poczekaj, aż wszystkie aktualizację się zainstalują. W pewnym momencie zostaniesz poinformowany o dostępności nowej wersji systemu operacyjnego. Zaakceptuj. Kliknij na Upgrade.

lub w Terminalu wpisz:

sudo apt-get upgrade

lub

sudo do-release-upgrade

Możesz także skorzystać z poniższego polecenia, jeżeli system nie wykrywa nowej werji systemu Ubuntu 15.04:

sudo do-release-upgrade -d

Ubuntu Server upgrade do wersji Ubuntu 15.04 Final Beta

Krok 1.Przeprowadzenie upgrade’u do wersji 15.04 Final Beta Twojego Ubuntu Server wymaga pozbycia się warunków licencji LTS:

sudo pico /etc/update-manager/release-upgrades

lts-normal

Krok 2.Zainstaluj update-manager, jeżeli nie masz jeszcze zainstalowanego:

sudo apt-get install update-manager-core

Krok 3.Uruchom narzędzie upgrade systemu:

do-release-upgrade

upgrade-wykonanie

Podczas upgrade’u systemu należy być cały czas obecnym przy komputerze, ponieważ Terminal kilka razy poprosi nas o potwierdzenie działania.

 

Pamiętaj!

Ubuntu 15.04 Final Beta to jednak tylko wersja BETA. Chociaż dobra i pozbawiona większości wad i skaz to nie jest to oficjanie wydana ostateczna wersja Ubuntu 15.04.

Tak to wygląda po wykonanym apgrejdzie 🙂 – Ubuntu 15.04 Final Beta

Tak-wygląda-Ubuntu-15.05-Final-Beta

Tech-Online.pl | Ubuntu 15.04 Upgrade

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *